• AKO SA STAŤ POLICAJTOM – INFORMAČNÁ BESEDA S PRÍSLUŠNÍKMI POLICAJNÉHO ZBORU ROŽŇAVA

• „Ak ste fyzicky zdatní, máte zmysel pre spravodlivosť a navyše vám pristane zelená farba, zrejme by ste sa našli v profesii policajta. Riaditeľstvo Policajného zboru vykonáva niekoľkokrát ročne nábor nových členov a šancu máte aj vy. Pokiaľ by sa vám podobná kariéra pozdávala a spĺňate všetky nižšie uvedené podmienky, neváhajte a pošlite si žiadosť “, takto začalo stretnutie príslušníkov policajného zboru v Rožňave s 26   žiakmi končiacich ročníkov našej školy, konané dňa  6. decembra 2022.

• Mikuláš

• Kde sa vzal, tu sa vzal, Mikuláš pred školou stál, v ruke veľkú paličku, na hlave mal čiapočku. Z bielych fúzov, teplý šál, tak na žiakov vykúkal.

6.decembra sme aj na našej škole privítali Mikuláša v červenom rúchu spoločne s od uhlia zamazanými čertami a anjelmi s krídlami. Dokonca na našu školu zavítal nie jeden, ale hneď dvaja Mikulášovia. Rozdávali dobrú náladu a aj sladkosti. Veď posúďte :)

Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš.

• Motivácia k učeniu

• Azda každý z nás zažil, že z času na čas sa nám nechcelo učiť. Boli sme demotivovaní. Prečo? Na to nájdeme jednoduchú odpoveď, keď si prejdeme celý deň v škole. Nepochopenie učiva, zle podané vysvetlenie učiva od učiteľa, či banalita – úlohy sme nevedeli vyriešiť. Ako nájsť motiváciu na učenie aj v takomto dni?

• MIKULÁŠ BEZ ODPADU

• Dátum: 7. 12. 2022

Miesto:  učebňa 255

Čas: 10 – 14 hod

Tešíme sa na práce žiakov

Mgr. Edita Ďuránová

Vlastné zaujímavé adventné kalendáre a balíčky bez ekoodpadu odovzdať od 5.12. 2022 do 7.12. 2022 do

9 hod. triednym učiteľom resp. majstrom OVY.

Všimli ste si koľko obalov sa minie počas týchto období.

Stačí tak málo a balenia aj cukrovinky si môžeme vytvoriť sami. Pripravíme pritom verzie, ktoré nám alebo obdarovanému chutia.

Skúsme Mikulášske balíčky nahradiť sklenenou nádobkou naplnenou cukrovinkami či sušeným ovocím z bezobalového obchodu. Ušime si látkové vrecúško, ktoré po konzumácii cukroviniek môžeme použiť v obchode ako alternatívu k jednorazovým vrecúškam. K čakaniu na Vianoce neodmysliteľne patrí aj adventný kalendár.

Aj tie si môžeme tiež vyrobiť. Môžeme použiť rolky od toaletného papiera, v ktorých skryjeme drobné odmeny.

Papierové vrecúška naplniť nebaleným sušeným ovocím, cukrovinkami z bezobalových obchodov alebo tými doma vytvorenými.

• ŠIKANOVANIE V ŠKOLSKOM PROSTREDÍ

• „Prvým krokom je to, že si povieš, že to jednoducho zvládneš.“

Posledného stretnutia so sociálnou pedagogičkou Mgr. Miriam Banďošovou, skúsenou odbornou pracovníčkou CPPPaP v Rožňave na tému „Šikanovanie v školskom prostredí“ sa zúčastnilo
            16 žiakov druhého ročníka.

• Adaptácia na strednej škole

• Adaptácia predstavuje stupeň prispôsobenia sa organizmu požiadavkám prostredia, proces adaptácie sprevádza človeka po celý život, pretože človek musí neustále reagovať na zmeny vo svojom životnom prostredí.

• Študent KSK 2022

• Dňa 23.11.2022 sa   Reprezentačnej sále Východoslovenského múzea v Košiciach uskutočnilo slávnostné oceňovanie žiakov stredných škol pri príležitosti Dňa študentstva.
        • „NIKTO NECHCE BYŤ NEÚSPECHOM...“

• Hoci to nie je neomylné, životný plán nám dáva možnosť rozhodnúť, čo chceme dosiahnuť. Máme tiež možnosť nájsť spôsob, ako vytýčený cieľ získať na základe našich možností, schopností a cností. To tiež umožňuje analyzovať naše slabé stránky.

• Môj prvý pracovný pohovor

• „šťastie praje pripraveným“...
            a preto, keď PhDr. Janka Balogová, vedúca oddelenia poradenstva a vzdelávania pri Okresnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Rožňave bola na našej škole 26. 10. 2022  požiadali sme ju o zrealizovanie  ešte jednej vzdelávacej aktivity, a to  pre žiakov končiacich ročníkov, pod názvom „Môj prvý pracovný pohovor...“

• Riaditeľské voľno

• V zmysle par. 150 ods.5 Zákona č. 245 / 2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní ( školský zákon ) udeľujem na 18.11.2022 ( piatok ) riaditeľské voľno zo závažných organizačných dôvodov.

PaedDr. Eva Blažeková, riaditeľka školy